pardavėjo dienoraštis

apie knygas

Lengviausias

with 2 comments


Mėgstu netikėtai atrasti gerą knygą, dar labiau mėgstu kai tai būna lietuvių autorių knyga. Nes Kalėdų nemėgstu, o jos būna dažniau nei sekasi atrasti gerą lietuvių autorių knygą.

Kolega sako, kad Rasa Aškinytė yra labai puiki. Perskaičius knygą aš tuo neabejoju.

Pasakojimo forma leidžia patogiai dalyvauti bendravime. Dalyvauji gyvame procese, lyg šnekėdamas prie stalo ir kurdamas istoriją kartu su pašnekovu. Pašnekesiai gyvi, bet racionalūs. Provokuojantys, bet maloniai.

Siužetas lyg ir yra. Ir apie meilę lyg ir yra. Bet ši knyga ne apie tai, ji apie mus. Apie tai kas mes ir kodėl. Ir atsakymų joje nėra, jūs tiesiog bendrausit su knyga ir ką nors suprasit. Arba ne. Bet už kelias dešimtis litų įsigyti gerą pašnekesį juk ne kasdien pavyksta?

Jeigu mėgstate lyginti, galit lyginti su Erlicku ar Parulskiu. Melnikas man irgi patinka, tai ir jį čia įrašysiu. Nors, tikriausiai, nei vienas jų čia ne į temą.

 

 

Reklama

Written by Andrius

2011.06.07 15:59

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Noriu, noriu, noriu.
  Žiauriai retai pasitaiko koks nors skaitomas šiuolaikinis lietuvių autorius.

  Skaitanti

  2011.06.23 at 20:44

  • Taip, tikrai smagu matyti, kad atsiranda naujų minčių lietuviškų knygų padangėje. Rasos Aškinytės pirmoji knyga “Rūko nesugadinti“ kažkaip nepaliko tokio įspūdžio. Galbūt dėl to, kad ji labiau priminė vadovėlį (kiekvieno esė pabaigoje pateikiami klausimai ir siūloma pasvarstyti). “Lengvume“ visi klausimai įtraukti į kontekstą, todėl ir skaitėsi įdomiau.
   Beje, autorės yra ir nuostabūs vadovėliai vaikams “Filosofija vaikams“. Savo mažyliui jau nuo kelių metukų rodžiau paveiksliukus ir uždavinėjau klausimus iš serijos “gerai/blogai“ “daug/mažai“ ir panašiai. Nors ir skirta daug vyresniems vaikams, tačiau mažiui visai patiko.

   Gerų skaitymų!

   Andrius

   2011.06.28 at 12:21


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s